Projekt 72 hodin na naší škole

Uklidíme okolí naší školy a školky! Vysadíme jarní cibuloviny!

Tak zněl název již 8. ročníku dobrovolnického projektu, ve kterém můžeme ukázat, že nám současné problémy životnímu prostředí nejsou cizí.  Žáci naší školy se v pátek 11. 10. opět zapojili do celorepublikového projektu 72 hodin, kterou organizuje Česká rada dětí a mládeže. Naši pracovní četu jsme nazvali „Pracanti z Nedvědky“.

Třída 6.A zazimovala zahradní jezírko, vyplela a zazimovala okrasné záhony. Chlapci z 8.A překatrovali hlínu a vykopali jáma na výsadbu nových keříků, děvčata zas vyhrabala listí z okolí školního hřiště.

Naši šesťáci a sedmáci sbírali odpadky v okolí školy. Třída 8.B se vypravila uklízet kolem řeky Moravy. Žáci nasbírali několik pytlů plastového odpadu, nedopalků, prázdných lahví atd. A hned bylo kolem školy veseleji J J J

Jako každoročně nás svým nadšením uklízet podpořili i žáci z I. stupně, kterým se pohyb na čerstvém vzduchu, spojený s užitečnou prací na školním pozemku, také moc líbil.

Akce to byla zdařilá. Vyšlo nám krásné podzimní počasí zalité sluníčkem. Společně jsme tak zvládli to, co jsme si naplánovali. Děkuji všem za aktivní přístup a zapojení do projektu a příští rok se budu těšit opět na shledanou.

Žáci dostanou jako vzpomínku na zapojení se do projektu usměvavou placku

a barevný náramek s logem akce.

Zvláštní poděkování patří pak všem kolegyním, které se do projektu zapojily aktivně a byly tak dětem zářným příkladem.