Ve třídách 7.A a 7.B proběhl preventivní program na prevenci kyberšikany.
Tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Petr Piňos poučil žáky o činnosti v kyberprostoru (především na sociálních sítích a v prostoru pro ukládání elektronických médií). Na teoretických i skutečných příkladech poukázal na nebezpečnost prezentace dětí (písemné i pomocí médií) na internetu. Zdůraznil, že jakákoli fotografie nebo video po vložení do internetu nelze úplně vymazat a zůstává tam stále, což může někomu zkomplikovat život i za několik desítek let.
Dále uvedl návody, jak se bránit v případě, že se někdo stane obětí kyberšikany. Doporučil také, jak mohou pomoci kamarádi oběti.
Některé informace byly pro žáky asi šokující, ale celá přednáška pomohlo žákům k vytvoření přesnější představy o tom, co se na sociálních sítích děje a jak jim to může ublížit, když si nedají pozor.
