„Báje a pověsti“ (5.B)

Dne 31.1. navštívili žáci 5.B Knihovnu města Olomouce s programem „Báje a pověsti“.

Paní knihovnice dětem nejprve vysvětlila základní pojmy a seznámila je s několika autory, kteří je psali. Potom jim předčítala z knih různé ukázky bájí a pověstí a děti s napětím poslouchaly, jak staré příběhy s ještě staršími hrdiny ve vybraných bájích a pověstech ožívají.

Ale nemyslete si, že se děti jen přišly nechat uspat čtením. Kdepak, plnily spoustu zábavných úkolů a dnes už si snad nikdo báje a pověsti nesplete.