V pátek dne 25. 3. 2022 reprezentovala žákyně 9.A Kristýna naši školu v okresním kole konverzační soutěže v AJ, kterého se zúčastnilo celkem 57 nejlepších žáků z různých ZŠ a nižších gymnázií.
Soutěž se skládala z písemné části (poslechu a čtení s porozuměním) a z ústní části zaměřené na jazykovou pohotovost, kreativitu, bohatost slovní zásoby a samozřejmě výslovnost.
I když se Kristýna neumístila na žádném z prvních třech míst, její výsledky byly vzhledem k první takovéto soutěži velmi dobré a od postupu ji dělilo pouze 5,5 bodů.
Účastí na této soutěži získala Kristýna nové zkušenosti, které zcela jistě využije v dalších jazykových soutěžích.
