Každý den se většina našich žáků účastní silničního provozu, a to v roli chodce, cyklisty či člena posádky motorového vozidla. Zásadní je, aby si žáci osvojovali pravidla, jak se v těchto rolích chovat, aby bezpečně znali pravidla silničního provozu. Z tohoto důvodu jsme pro žáky zajistili besedu s těmi nejpovolanějšími, tedy se zástupci Policie ČR. Velká pozornost byla věnována zejména bezpečnému přecházení vozovky, žáci prostřednictvím ukázkových videí z konkrétních olomouckých přechodů a křižovatek hledali nejbezpečnější způsoby pohybu na nich, ale také si připomenuli zásadní informace pro bezpečné chování v roli cyklistů. Věříme, že dopravní výchova na školách je jednou z cest, jak snížit počet dopravních nehod a jejich následků.
