Ve středu 14. 6. 2023 se naše třída 7.B vydala na průzkum Mladečských jeskyní. Po jejich návštěvě jsme kolem Čertova mostu došli k jeskyni Podkova. Ta se žákům velice líbila. I přes tmu, pavouky a kluzkost a nerovnost terénu se tam žáci chtěli opakovaně vracet. Jeskyni navštívili i ti nejméně odvážní. A někteří odvážlivci ji dokonce prošli i bez svítilen. Po navštívení zříceniny Rytířského sálu jsme se vydali na 5 km dlouhou zpáteční cestu do Litovle. Do Olomouce jsme se dostali autobusem. Kromě jeskyně bylo pro žaky velkým téměř největším zážitkem mazlení pejska Alika. Na základě této informace, třídní učitelka navrhla příští výlet do útulku.
