V rámci předmětu českého jazyka a literatury se v úterý 15.06.2023 žáci 1. tříd zúčastnili pasování prvňáčků na čtenáře v městské olomoucké knihovně. Pro žáky byl připraven „ceremoniál s panem králem“. S paní knihovnicí si žáci před příchodem krále natrénovali úklony, jako vznešený pozdrav králi. Pan král byl přivolán do místnosti fanfárou. Aby mohl pan král pasovat jednotlivé žáky na čtenáře, museli žáci prokázat své čtenářské dovednosti a to tak, že přečetli kousek úryvku z dětské připravené knihy. Postupně žáci vystupovali z řady, poklekli a na tomto základě pan král žáky pasoval na čtenáře. Každý čtenář si na památku odnesl knihu od autorky Zuzany Barilové „Křeček v letu!“. Žáci byli ze samotného „ceremoniálu“ nadšení. Akce byla velmi zdařilá.
