Na závěr školního roku se vydali třeťáci poznávat krásy starobylého městečka Štramberk.
Výlet začal setkáním s pračlověkem v jeskyni Šipka, který je seznámil se životem v pravěku. Po prozkoumání jeskyně jsme se vydali na Štramberskou Trúbu. Po namáhavém výstupu na věž nám byl odměnou nádherný výhled do okolní krajiny. V pekárně U Káči jsme se seznámili s výrobou místní
speciality. Ucho jsme si také vlastnoručně upekli a snědli. U provozovatele minizoo jsme zažili
trochu adrenalinu, kdy nám odvážlivci zapózovali s hadem za krkem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavosti o životě plazů, pozorovali jsme nejdelší krajtu v Evropě a krmení dravé želvy kajmanky.
Poslední zastávkou byla opět cesta do pravěku. V Muzeu Zdeňka Buriana jsme vyslechli spoustu zajímavostí o jeho životě a tvorbě. Po nakoupení nezbytných suvenýrů jsme se vydali zcela spokojeni a unaveni domů.
