V pátek 16. června se vypravila třída 2. B do knihovny A. Šprince na Brněnské ulici. Na děti čekalo nejen povídání o knížkách, ale hlavně vyhodnocení čtenářské soutěže nazvané Knihovnička 2. B. Soutěž probíhala od začátku školního roku a zapojila se do ní celá třída.
Hned na úvod si paní knihovnice připravila několik zajímavých knížek, které by si děti mohly zapůjčit v knihovně a o prázdninách přečíst. Z jedné knihy pak každý přečetl úryvek a paní knihovnice se mohla přesvědčit, jací jsou druháci čtenáři.
Pak děti ukázaly své čtenářské deníky a vyprávěly o knížce, která je nejvíce zaujala. Závěr byl spojen s vyhlášením nejlepších čtenářů třídy, vítězka přečetla 27 knih!
Odměnu si ale odnesl každý čtenář, a to v podobě krásné záložky do knihy.
Páteční čtenářské dopoledne se vyvedlo a v další školním roce bude budoucí třeťáky čekat knihovnička 3. B.
