Návštěva dominikánského kostela třídy 2. C začala úvodním seznámením dětí se základními pojmy jako je křesťanství, nebo v co křesťané věří. Povídání paní lektorky, která je celým programem provázela, bylo interaktivní a bylo přizpůsobeno jejich věku.
Paní lektorku Helenu Polcrovou ve vyprávění vystřídal místní dominikán – řeholník, který dětem povídal o klášterním životě, provedl je rajskou zahradou a ukázal jim křížovou chodbu, která vede do kostela.
Další část programu pak proběhla právě tam. Žáci si kostel mohli prohlédnout a poté následoval úkol: podle obrázků na připravených kartičkách hledali v kostele jednotlivé předměty (np. svíce, lavice, oltář, obrazy…). Tyto karty pak společně nalepili na velký papír, kde byl půdorys kostela načrtnutý, poté zde přidali, každý sám za sebe, srdíčko se svým jménem. Toto mělo symbolizovat jednotu mezi sebou a také vyjádřit touhu se mít všichni rádi.
Žáci měli jedinečnou možnost podívat se i na kůr, kde byly varhany a jeden z žáků dětem zahrál jednoduchou skladbičku.
Akce byla zajímavá i poučná.
