Poslední zářijový pátek jsme vyrazili na vycházku podzimní přírodou. Autobusem jsme vyjeli na Pohořany, kde se nám naskytl nádherný výhled na naše město. Pak jsme vyrazili do Hluboček, do cíle našeho putování. Cestou jsme se kochali výhledy do dáli, pozorovali měnící se tvář přírody, poznávali sever pomocí mapy a buzoly, určovali světové strany, měřili na mapě vzdálenost a zaznamenávali trasu do mapy, hledali nejvyšší bod, vrstevnice, měřili azimut a mnoho dalšího. Prostě výuka zeměpisu prakticky. Samozřejmě jsme se během všeho toho měření nezapomněli pravidelně občerstvovat a probrat nejrůznější témata. Sluníčko nám přálo, panovala dobrá nálada, cesta nám rychle utíkala, a tak jsme si ani nevšimli, že jsme již v cíli naší cesty.
Naše podzimní vycházka se vydařila, všichni jsme si to užili a již se těšíme na naši další společnou třídní akci.
