Exkurze Brno planetárium a muzeum (6.A,B)

V pátek 15. 12. se žáci 6.A a 6.B účastnili výletu do Brna. Výlet byl velmi nabitý, nejprve jsme se podívali na vánoční trhy na náměstí Svobody a z něho se přesunuli na Zelný trh. Ochutnali jsme místní speciality a někteří si koupili drobné dárečky. V poledne nás už čekal program ve Hvězdárně a planetáriu města Brna, program byl úchvatný, děti byly nadšené z promítání 3D filmu o vzniku Země a jejím složení. Následně jsme se přesunuli do muzea Anthropos, kde jsme měli objednanou prohlídku s výkladem týkající se pravěku na našem území. Nejvíce nás zaujal hrob pravěkých lidí, mamut v životní velikosti a socha Věstonické Venuše. Na vlak do Olomouce jsme museli doslova sprintovat, ale všechno dobře dopadlo, vlak jsme stihli a všichni se v pořádku a plni zážitků vrátili domů.