Ve čtvrtek 29. února navštívila 8.A Krajskou hygienickou stanici v Olomouci, která pro ně připravila preventivní program s názvem „Jsem nezávislý, nekouřím“. Cílem celého programu bylo zvýšení znalostí dětí o rizicích spojených s kouřením, a to jak klasických cigaret, tak i jejich alternativ jako jsou vodní dýmky a elektronické cigarety a nikotinové sáčky. Přednášku doprovázelo mnoho aktivit, do nichž se žáci nadšeně zapojovali. Ve skupinách plnili nejrůznější úkoly, diskutovali a soutěžili o ceny. Aby se odreagovali od vážného tématu, učili se i základům žonglování.
