Žáci devátých tříd měli dnes možnost setkat se se zástupci některých středních škol olomouckého kraje. Kolegové – vyučující, výchovný poradce i pan ředitel – byli našimi milými hosty.
Osobní přístup jednotlivých prezentujících, podrobné informace a konkrétní údaje k jednotlivým oborům byly pro žáky velmi vítané. Závěrečné diskuse pak přispěly k ujasnění některých nesrovnalostí či získání podrobnějších informací.
V reflexi žáci vyhodnotili prezentace jako velmi přínosné. Měli možnost srovnání jak oborů, tak podmínek v jednotlivých školách. Velmi je zaujal i profesionální, ale velmi rozdílný přístup jednotlivých hostů k dané prezentaci. Budoucí studenti si odnášejí jak cenné informace, tak osobní zkušenost ze setkání s odborníky z praxe, která je po ukončení základní školy čeká.
Děkujeme hostům a těšíme se na další spolupráci.
zapsala: karier. por. Dimmrothová
