Vánoční benefiční jarmark aneb Děti dětem

Naše škola se rozhodla finančně podpořit povodní zasaženou ZŠ a MŠ Brantice z Jesenicka,
a proto uspořádala Vánoční benefiční jarmark, který se konal 10. prosince 2024, jehož veškerý výtěžek bude putovat do ZŠ a MŠ Brantice.

Samotnému jarmarku předcházelo období plánování a velkých příprav jednotlivých aktivit
a výrobků, do kterého se zapojili žáci a žákyně i celý učitelský sbor pod vedením p. uč.
A. Kubici a R. Řezníčkové. Velkou pomocí při organizaci celého jarmarku byly šikovné a velmi ochotné žákyně z 9. B (Eliška, Klárka, Kája a Áďa), které napsaly projekt „Dobro druzi“, díky němuž získala naše škola od Nadace Via finanční prostředky na nákup potřebného materiálu k zajištění jarmarku.

A co všechno jste mohli během Vánočního benefičního jarmarku navštívit? Věřte, bylo toho opravdu hodně a  v rozmanité škále aktivit a stánků si jistě každý našel to své.

V tělocvičně dívky z  9.B nachystaly SWAP, na kterém jste si mohli za drobný finanční obnos zakoupit nejrůznější sportovní potřeby, knížky, oblečení  pro malé i velké, hračky, bytový textil a mnoho dalšího – to vše věnované zdarma od dobrovolných dárců.  Ve třídách 1. stupně byly připraveny výtvarné dílničky, na kterých si návštěvníci mohli vyrobit vánoční ozdoby
dekorace. Celou školu provoněly stánky s nejrůznějšími sladkými i slanými dobrotami, které připravili žáci 2. stupně. Nemohly chybět ani kavárničky s lahodnými amoletami či vynikajícím dětským punčem. Kromě stánků s občerstvením si mohli návštěvníci zakoupit i drobné vánoční dekorace a ozdoby, nebo si odpočinout v našem kino koutku s popcornem či  si  vyzkoušet dovednostní a pohybové  hry, které si nachystali naši parlamenťáci, případně  jste se mohli vyfotit ve vánočním foto koutku. Pohádková muzika si připravila vystoupení plné vánočních písniček a koled, které skvěle dotvořily předvánoční atmosféru jarmarku.

Co říci závěrem? Bylo to poetické úterní odpoledne, které jsme si všichni skvěle užili, prostě příjemně strávený adventní čas a  navíc domů jsme odcházeli s vědomím, že jsme alespoň malým dílem přispěli ku prospěchu dobré věci.

Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat všem, kteří na přípravě i samotné realizaci Vánočního benefičního jarmarku podíleli, a to nejen našim žákům a celému učitelskému sboru, ale i všem návštěvníkům, rodičům a přátelům školy, kteří se jarmarku zúčastnili a podpořili nákupem našich výrobků dobrou věc. Moc si toho vážíme.

                                                          DĚKUJEME.