Ve čtvrtek 12. prosince proběhlo na druhém stupni školní kolo dějepisné olympiády. 13 žáků a žákyň z 8. a 9. tříd se statečně popralo s letošním náročným tématem „Ve středu zájmu člověk aneb Péče o duši a tělo od osvícenství po španělskou chřipku (1740-1920)”. Všichni zúčastnění se stali úspěšnými řešiteli, ale do okresního kola mohl postoupit pouze jeden – ten nejlepší. Gratulujeme tedy Adéle H. z 9.B, která postoupila do okresního kola a v lednu poměří své znalosti s dalšími úspěšnými žáky z okolních olomouckých škol.
